Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to rodzaj polisy dedykowany najmłodszym, uczniom, studentom. Polisa pozwala na ochronę zdrowia i życia i pozwala na uzyskanie odpowiedniej pomocy w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym? Ile kosztuje i czy jest ono obowiązkowe?

Gdzie kupić ubezpieczenie szkolne?

Wielu rodziców i opiekunów jest przekonanych, że ubezpieczenie szkolne można zakupić wyłącznie w placówce oświatowej. To błąd – ubezpieczenia takie faktycznie są oferowane początkiem każdego nowego roku w szkole, jednak rodzice nie mają obowiązku ich kupować. Szukając najlepszej oferty na ubezpieczenie tego typu, warto porównać różne oferty i warianty, zastanowić się, jaka forma ochrony dziecka okaże się najlepsza. Dobrym rozwiązaniem może być też zakup polisy online – w ten sposób znacząco oszczędzamy swój czas i pieniądze, a sam zakup nie trwa więcej niż kilka minut. Opłacona polisa wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami jest wysyłana na wskazany adres mailowy.

Ile kosztuje polisa ubezpieczenia szkolnego? Wszystko zależy od wybranego zakresu ubezpieczenia. Podstawowa polisa to koszt ok. 70 złotych rocznie. Rozbudowane pakiety ochrony będą droższe, ale też chronią one w bardziej kompleksowy sposób.

Ubezpieczenie szkolne – kto i gdzie może z niego skorzystać?

Ubezpieczenie szkolne to polisa dedykowana dzieciom, młodzieży i studentom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by objęte były nią dzieci tuż po urodzeniu. Górną granicą działania polisy jest ukończenie 26 roku życia. Ubezpieczenie szkolne chroni przez cały rok, nie tylko w szkole. Ubezpieczenie chroni dziecko zarówno w szkole, jak i poza nią: podczas popołudniowych zabaw w gronie znajomych, ale też podczas wyjazdów wakacyjnych i ferii. Czas trwania ubezpieczenia to rok.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://ciekawostki-porady.blogspot.com/