Depilacja laserowa – nowoczesna metoda usuwania nadmiaru owłosienia

W dzisiejszych czasach praktycznie na każdej płaszczyźnie można znaleźć nowoczesne technologie, które są w stanie ułatwić codzienne życie człowieka. Z pewnością depilacja laserowa jest jedną z takich metod. Potrafi permanentnie usunąć ciągle odrastające owłosienie z praktycznie dowolnej partii na ciele. Wszystko zamyka się w serii kilku zabiegów, po których można cieszyć się długotrwałym efektem. W jaki sposób udało się zaprojektować taki mechanizm?

 

Specyfikacja zabiegu depilacji laserowej

 

Wiele osób zastanawia się co dokładnie przyczynia się do efektywności depilacji laserowej i dlaczego ich włosy nie odrastają po prawidłowo przeprowadzonej serii zabiegów. Wszystko zamknięte jest w stosunkowo niewielkim urządzeniu jakim jest laser depilacyjny emitujący wiązkę światła. Wiązka światła zostaje wytworzona w skomplikowanym mechanizmie fizycznym i ma niewiele wspólnego ze zwykłym światłem. Różni się od niego mocą i długością wiązki, a są to parametry najistotniejsze w całym zabiegu depilacji laserowej.

 

Wiązka światła o takich parametrach trafia na powierzchnię skóry. W konsekwencji takiego działania skóra odbiera energię świetlną magazynując ją w postaci ciepła. Mówiąc prościej dochodzi do nagrzania barwników skórnych do wysokich temperatur – nawet rzędu 65 – 70 stopni. Są to niefizjologiczne stany, w których dochodzi do uszkodzenia struktur produkujących nowe włoski. Nazywa się je cebulkami włosowymi, o których słyszał praktycznie każdy. Po uszkodzeniu cebulki włosowej w takim stanie dochodzi do zaprzestania produkcji nowych włosów co jest bezpośrednim celem zabiegu depilacji laserowej.

 

Czy każdy może wziąć udział w depilacji laserem?

 

Wzięcie udziału w zabiegu depilacji laserowej – jak w każdym zabiegu jest możliwe pod warunkiem uzyskania kwalifikacji do zabiegu. Niestety osoby posiadające poważne choroby skóry czy cukrzyce raczej nie powinny decydować się na ten zabieg ze względów bezpieczeństwa. Informacje na temat przeciwwskazań do zabiegu, działań niepożądanych czy skutków ubocznych prezentowane są w odpowiednim salonie zawsze przed wykupieniem danego pakietu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

ialdent.pl orthegoldcps.org ix.pl