Ekologiczna alternatywa dla klasycznego budownictwa

Wybudowanie własnego domu jeszcze nigdy nie było ta proste jak dzisiaj – przynajmniej w teorii, gdyż wszystko zależy oczywiście od posiadanych środków finansowych. Olbrzymie koszty budowy nie zrażają osób chętnych – w Polsce powszechne jest zaciąganie kredytów na budowę domu czy kupno mieszkania. Ceny mieszkań ciągle idą w górę, co każe nam przekalkulować, czy bardziej opłaca nam się budowa domu czy też kupno mieszkania. A może dom drewniany szkieletowy?

Nowoczesne domy drewniane w konstrukcji szkieletowej

Szukając alternatywy dla drogiego mieszania warto zastanowić się nad budową domu drewnianego szkieletowego. Moda na takie budownictwo przywędrowała do nas z odległej Skandynawii. W Polsce budownictwo szkieletowe sprawdza się idealnie! Domy z drewna Mawit to tylko jedna z wielu opcji dostępnych na naszym lokalnym rynku. Domy drewniane odznaczają się szybką budową, niski kosztem (w porównaniu do domów murowanych).

Od czego zaczyna się budowa domu drewnianego?

Pierwszym krokiem jest zawsze wybranie odpowiedniego projektu – te znajdziemy u samych producentów. Wśród popularnych domów wymienia się parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe, w których znajdziemy wiele sypialni, taras czy balkony. Dużym zainteresowaniem cieszą się także domy z garażami czy obszernymi podjazdami.

W jakim czasie wznoszone są domy drewniane? Wszystko zależy od tego, w jakim stanie mają być one oddane w ręce inwestora. Szacuje się, że domy  w stanie surowym zamkniętym są gotowe już po 2 miesiącach, a domy w stanie deweloperskim – po 8 miesiącach. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – nie ma potrzeby czekania na ładną pogodę. Koszty budowy domu z drewna są ok. 35% niższe niż w przypadku domu murowanego.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

rter-links.com zczawnica.org xanderncsenate.com