Laser pikosekundowy – usuwanie zmarszczek i przebarwień

Laser pikosekundowy to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu w odmładzaniu twarzy i usuwaniu problemów skórnych. Sprawdź!

Laser pikosekundowy – bezkonkurencyjny laser na zmarszczki i przebarwienia

Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym to sposób na pozbycie się zmarszczek, przebarwień i innych niedoskonałości bez skutków ubocznych. Innowacyjna technologia pozwala na przeprowadzenie niemal nieinwazyjnego zabiegu. Poznaj możliwości lasera pikosekundowego.

Jakie zastosowanie ma laser pikosekundowy?

Laseroterapia to metoda odmładzania twarzy, która zdobywa w ostatnim czasie coraz większe uznanie zarówno wśród lekarzy medycyny estetycznej, jak i wśród pacjentów. Na szczególną uwagę zasługuje laser pikosekundowy, który umożliwia nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne i komfortowe leczenie problemów skórnych. To przede wszystkim zasługa unikalnej technologii najkrótszego impulsu wiązki laserowej liczonego w pikosekundach, który pozwala na przeprowadzenie niezwykle bezpiecznego i skutecznego zabiegu ze skróconym do minimum okresem rekonwalescencji.

Przykładem jest Discovery Pico Quanta, który jest jednym z laserów na zmarszczki stosowanych przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Urządzenie dysponuje mocą dwukrotnie przewyższającą inne lasery pikosekundowe i stanowi idealne urządzenie do głębokiego odmładzania skóry twarzy i usuwania wszelkich niedoskonałości skórnych. Urządzenie to potrafi poradzić sobie z takimi problemami, jak:

  • zmarszczki,
  • przebarwienia,
  • plamy starcze,
  • rozszerzone pory,
  • blizny potrądzikowe,
  • rozstępy,
  • zaczerwienienia skóry,
  • nierównomierny koloryt.

Na czym polega zabieg laserem pikosekundowym?

Zabiegi z użyciem laserów pikosekundowych często nie wymagają znieczulenia, ponieważ nieprzyjemne doznania zostały zmniejszone do minimum, dzięki zastosowaniu efektywnego systemu chłodzenia oraz samej technologii pikosekundowej, która nie powoduje urazu termicznego w skórze. W przypadku większych obszarów ciała, które wymagają intensywniejszej terapii laserowej, na skórę stosuje się krem znieczulający. Zabieg laserowego odmładzania twarzy wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Przekazywanie energii w krótkich impulsach pozwala laserowi usuwać zmarszczki, przebarwienia i blizny potrądzikowe bez uszkadzania otaczających tkanek w obszarze docelowym. Laser pikosekundowy działa na dwa sposoby:

  • powoduje rozbicie cząsteczek pigmentu na elementy wielkości pyłu, które następnie usuwane są samodzielnie przez organizm;
  • pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji kolagenu i elastyny. Wzmożona produkcja struktur białkowych pozwala na osiągnięcie efektu napięcia i odmłodzenia skóry.

Efekty odmładzania laserem pikosekundowym

Odmładzanie skóry twarzy przy pomocy lasera pikosekundowego to doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów liftingujących. Pozwala na pozbycie się typowych objawów starzenia skóry, nie narażając przy tym na uciążliwy ból, blizny pozabiegowe czy długi okres rekonwalescencji. Dzięki temu, że impulsy lasera pikosekundowego wnikają w głębokie warstwy skóry i stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych, skóra po zabiegu stopniowo poprawia swoją kondycję na wielu poziomach. Zagęszcza się i zyskuje na sprężystości, zmiany barwnikowe ulegają redukcji, natomiast koloryt cery wyrównaniu i rozjaśnieniu.

Oczekiwany rezultat terapeutyczny można osiągnąć już w trakcie kilku zabiegów laserem pikosekundowym. Pierwsze efekty pojawiają się po około 2-4 tygodniach od jego zastosowania. Specjaliści zapewniają, że optymalne rezultaty terapii można uzyskać już po około trzech sesjach zabiegowych. Trudniejsze zmiany skórne (blizny, rozstępy) mogą wymagać dłuższej terapii.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego odmładzania skóry, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/


Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju