Mała kuchnia – kilka praktycznych rad

Kto z nas nie marzy o dużej, przestronnej kuchni, gdzie panowałby idealny porządek? Niestety, znaczna część z nas musi obejść się smakiem. Mieszkańcy bloków często mają do dyspozycji nie duży, dobrze nasłoneczniony aneks łączący się  z salonem, a jedynie niewielkie pomieszczenie. Czy ograniczenia przestrzenne muszą oznaczać rezygnację z komfortu? Niekoniecznie! Sprawdź, jak ciekawie zaaranżować małą kuchnię!

Gra kolorów

Kuchnie o niewielkim metrażu zdecydowanie „nie lubią” ciemnych barw. Znacznie lepiej niż ciemne brązy i czerń sprawdzi się rozbielona paleta – biel, krem oraz niezwykle modne pastele. Zrezygnuj z matowych powierzchni na rzecz mebli o połyskującym wykończeniu. Jasne, błyszczące fronty będą odbijać światło, przez co pomieszczenie optycznie wyda się większe. Unikaj drobnych płytek na podłodze. Strzałem w dziesiątkę okażą się delikatnie połyskujące wielkoformatowe kafle. Zadbaj o to, aby do wnętrza wpadało maksimum światła.

Fason i układ mebli

Architekci projektujący małe kuchnie kierują się zasadą: mniej znaczy więcej! Kompozycja powinna być oparta na przejrzystym układzie. Meble ułożone w jednej linii lub w kształt litery L wniosą do pomieszczenia harmonię oraz będą niezwykle praktyczne. Im prostszą zabudowę wybierzesz, tym lepiej. Zamiast frezowanych, zdobionych fasonów wybierz minimalistyczne meble. Obawiasz się, że jasna, prosta zabudowa będzie prezentować się zbyt chłodno? Całość nabierze cieplejszego wyrazu, kiedy uzupełnisz ją blatem z surowego drewna. Kuchenna kompozycja nabierze lekkości i atrakcyjności, kiedy wzbogacisz ją również o listwy LED podkreślające poziome krawędzie. Doskonałym sposobem na dodanie kuchni lekkości będzie częściowe zastąpienie górnych szafek otwartymi półeczkami i haczykami.


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju