Metoda akrylowa zdobienia paznokci

To tworzywo sztuczne stosowane w wielu dziedzinach, budownictwie, malarstwie, przemyśle odzieżowym i oczywiście w kosmetyce. Występuje w formie proszku, który pod wpływem specjalnego liquidu staje się masą plastyczną, którą można dowolnie formować. Dzięki różnorodnej kolorystyce proszków i innych ozdób paznokcie mogą zyskać imponujący wygląd. Uformowany akryl schnie samoistnie w ciągu kilku minut. Jego wadą jest nieprzyjemny zapach, ale dostępne są już liquidy bezzapachowe.

Zalety stylizacji akrylowej

Znana jest już od ponad 50-lat, ale dopiero po licznych metamorfozach zdobyła sympatię kobiet. Jej zaletą są duże możliwości stylizacyjne oraz bardzo duża trwałość. W zależności od wykonywanego zawodu paznokcie akrylowe zachowują swój pierwotny wygląd nawet przez 5 tygodni. Nie pękają, nie matowieją i bez względu na długość nie łamią się. Paznokcie wykonane metodą akrylową są plastyczne, więc nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności (w przeciwieństwie do tipsów). Akryl daje możliwość wtapiania w paznokcie brokatów, drobinek srebra lub innych ozdób, dzięki temu możliwości stylizacji są bardzo duże.

Dla kogo paznokcie akrylowe?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, ale przede wszystkim dla tych, które nie mogą pochwalić się idealnym kształtem płytki paznokciowej, mają słabe, łamliwe paznokcie lub niezdrowy nawyk obgryzania paznokci. W takim przypadku tradycyjny manicure poprawi ich wygląd tylko w niewielkim stopniu. Przedłużanie paznokci za pomocą akrylu pozwala nadać płytce dowolnie pożądany kształt i ukryć wszystkie mankamenty.

Paznokieć pod nakładką akrylową normalnie rośnie, w przypadku łamliwości chroni je przed urazami. To także dobry sposób na oduczenie się obgryzania paznokci. Kiedy płytka paznokciowa urośnie ponad nakładkę akrylową bez problemu można ją spiłować.

Przedłużanie paznokci za pomocą akrylu nie jest proste. Musi być wykonane bardzo precyzyjnie, tak by powierzchnia paznokcia była idealnie gładka, podobnie jak jego kształt. Stylizację akrylową najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, przy okazji manicurzystka podpowie jak prawidłowo dbać o paznokcie i jak je wzmocnić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci – https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ gonbleuusa.com kasa.com.pl