Oryginalne pomysły na niebanalne kuchnie

Kuchnia powinna być miejscem, gdzie z przyjemnością spędza się czas. Dzisiaj kuchnie to już nie tylko przestrzeń go przygotowywania posiłków – to też miejsce, gdzie możemy spotkać się z rodziną, napić wspólnie kawy. Jak zaprojektować wnętrze, w którym czujemy się dobrze?

Nowoczesne kuchnie – idealne w dużych i małych wnętrzach

Moda na nowoczesne kuchnie trwa od wielu lat – i nic nie wskazuje na to, by miała minąć. Eleganckie, nowoczesne kuchnie to przestrzeni, w których znajdzie się dość miejsca na przechowywanie przyborów kuchennych. Jednocześnie to również strefa, która zachwyca elegancją mebli, dodatków. We wnętrzach takich królują meble lakierowane do kuchni. Meble takie tworzone są z trwałych płyt meblowych lakierowanych – płyty są odporne na ścieranie, uszkodzenia, wnikanie wilgoci. Warstwa lakieru na frontach zabezpieczona jest przed zarysowaniem. Atutem jest również fakt, że lśniące, lakierowane fronty świetnie odbijają światło. Oznacza to, że przestrzeń kuchni wyda się znacznie większa i bardziej przestronna.

Kuchnie minimalistyczne – dla miłośników designu

Jednym z chętniej wykorzystywanych trendów na aranżację kuchni jest styl minimalistyczny. Kuchnie takie zachwycają prostą formą, elegancją, świetną geometrią i dopasowaniem elementów. We wnętrzach takich tak samo często wykorzystywane są meble lakierowane, jak i laminowane. Minimalistyczna kuchnia to stonowane, jednokolorowe dekory frontów, proste uchwyty lub ich brak – w tym przypadku stosowane są systemy push to open. Minimalistyczne kuchnie to również odpowiednio dobra dodatki. Wśród nich wymienić można lampy na sufit – najprostszym i najlepszym rozwiązaniem okażą się proste punkty świetlne, umieszczone w niewielkich oprawach. Oprawy mogą być w kolorze kontrastującym do koloru mebli kuchennych.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju