Szybki rozwód? To możliwe!

Coraz większa liczba małżeństw ma swój finał na sali sądowej. Rozstającym się małżonkom zazwyczaj zależy na tym, aby przejść przez cały proces jak najszybciej i bezboleśnie. Czy uzyskanie „szybkiego” rozwodu jest w ogóle możliwe? Udowadniamy, że tak!

Rozwód bez orzekania o winie

Nierzadko zdarza się, że postępowanie rozwodowe zamyka się w dwóch albo nawet jednej rozprawie. Tak dzieje się jedynie w ściśle określonych warunkach. Przede wszystkim, małżonkowie muszą zgodnie wnioskować o rozwód bez orzekania o winie. Aby uniknąć sporów przed sądem, co znacząco komplikuje całą procedurę, rozstający się małżonkowie powinni wypracować porozumienie dotyczące podziału majątku, opieki nad dziećmi czy wysokością alimentów. Jeśli na tej linii powstaną nieporozumienia i spory, sąd będzie musiał zając się zbieraniem postępowania dowodowego, co wiąże się z koniecznością wyznaczenia terminu dodatkowych rozpraw. Warto wiedzieć, że nawet w przypadku wydania wyroku bez orzekania o winie, każdy ze współmałżonków, który znajdzie się w trudnej sytuacji, może ubiegać się o alimenty.

Wsparcie prawnika

Błędy w dokumentacji czy przegapienie terminu na złożenie danego wniosku mogą sprawić, że postępowanie rozwodowe będzie się przeciągać. Dopilnować wszystkich formalności pomoże Ci zaufany prawnik. Adwokat wyspecjalizowany w prawie rodzinnym będzie wsparciem (psychicznym i merytorycznym) na wszystkich etapach postępowania – tworzenia pozwu, kompletowania niezbędnych druków, kontaktu z urzędami, a jeśli to konieczne – również partnerem. Co ważne, osoby mające swojego pełnomocnika nie muszą pojawiać się osobiście na wszystkich rozprawach. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju