Twardy czy miękki materac 140×200 do spania?

Czym powinniśmy kierować się wybierając materac 140×200 do spania? Wiedzą, starymi przesądami? A może czymś innymi? Należy pamiętać o tym, że w sypialni spędzamy ⅓ naszego życia, dlatego należy bardzo starannie wybrać powierzchnię na której będziemy codziennie spać.

Odpowiednio twardy materac 140×200

Po pierwsze musimy zdecydować, czy wolimy materac 140×200 twardy w stu procentach, czy jednak wolimy bardziej miękką powierzchnię. Przyjęło się, że skala twardości na ogół dzieli się na dziesięć punktów, gdzie jeden to ten najbardziej miękki, a 10 to maksymalny stopień twardości. Lekarze zalecają, aby wybierać takie powierzchnie do spania, które w skali znajdują się pomiędzy czwartym a siódmym punktem. Jeżeli mamy problem z kręgosłupem, to również nie należy wybierać modelu najbardziej twardego. Jest to stary przesąd, który obowiązywał wtedy, kiedy materace posiadały wypełnienie bardzo twarde lub miękkie, ponieważ innych nie było na rynku. 

Stopień twardości a predyspozycje człowieka

Nie można zapomnieć, że stopień twardości w dużej mierze zależny jest również od naszego wzrostu, jak również naszej wagi. W zależności od tego należy wybrać materac 140×200 dopasowany do naszych parametrów. Dzięki temu nasze plecy, a w szczególności kręgosłup zawsze będzie miał odpowiednie wsparcie. Rozróżniamy kilka stopni twardości, które zawsze oznaczone są na kartach charakterystyki danego materaca. Dzięki temu, że zapoznamy się z takimi informacjami zapewnimy sobie komfort we własnej sypialni na długi czas. 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju