Weekend w Tarnowie – gdzie się zatrzymać i co warto zobaczyć?

Hotel Gal w Tarnowie-wynajem pokoi

Tarnów to jedno z najpiękniejszych miast małopolski. Położone jest między Bochnią a Dębicą, nad rzekami Biała i Dunajcem.  Niewątpliwymi atutami tego miejsca jest wyjątkowo spokojna atmosfera oraz architektura, dzięki której Tarnów nazywany jest „Perłą Renesansu”. Wszystko to sprawia, że miasto to jest doskonałym miejscem na romantyczny lub rodzinny wyjazd.

Weekend w Tarnowie – gdzie się zatrzymać i jak zaplanować zwiedzanie

Tarnów i jego okolice obfitują w szereg różnorodnych atrakcji i zabytkowych miejsc wartych zwiedzenia. Obejrzenie wszystkich zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż jeden dzień, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd weekendowy.

 

Doskonałym miejscem noclegowym, znajdującym się w samym centrum miasta będzie Hotel Gal, który z racji swojej doskonałej lokalizacji i świetnego wyposażenia może stać się doskonała bazą wypadową nawet dłuższej wycieczki. Miejsce to składa się z aż 33 klimatyzowanych pokoi, które mogą pomieścić łącznie 66 osób. Warto przy tym wspomnieć, że Hotel Gal posiada szereg udogodnień dla niepełnosprawnych oraz bezpłatną, zamkniętą rowerownię oraz serwis rowerowy, co może być niezwykle przydatne w przypadku osób, które uwielbiają zwiedzać świat za pomocą roweru. Więcej informacji na temat tego miejsca zamieszczono na stronie internetowej Hotelu.

Weekend w Tarnowie – co warto zobaczyć

Decydując się na nocleg w Hotelu Gal mieszczącym się w centrum miasta warto rozpocząć wycieczkę właśnie od serca Tarnowa. Starówka tego miasta to prawdziwa perła architektury otoczona urokliwymi kamienicami z pięknym zabytkowym Ratuszem wybudowanym już w XIV wieku. Nieskromnie warto dodać, że jest to jeden z najpiękniejszych zabytkowych budynków w Polsce.

 

Zwiedzając Tarnów nie można zapomnieć także o Bazylice Katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny również z XIV wieku. Przyciąga ona turystów swoja imponującą 72-metrową więżą i nietuzinkowym neogotyckim wyglądem. We wnętrzu tego budynku warto zwrócić uwagę na kaplicę Rozesłania Apostołów oraz kruchtę południową z kamiennym portalem pochodzącym z XIV wieku. Bazylika to również miejsce spoczynku rodu Tarnowskich z jednym z najpiękniejszych renesansowych rzeźb przedstawiających kobietę w całej Europie – pomnikiem nagrobnym Barbary z Tęczyńskich Tarnowskiej. Innym, wartym uwagi budynkiem sakralnym jest Kościół pw. Świętej Rodziny, powstały w latach 1904 – 1906. Znajdują się w nim zarówno neogotyckie elementy wyposażenia jak i przepiękne polichromie i witraże secesyjne autorstwa Stefana Matejki będącego bratankiem słynnego Jana.

 

Osoby, które lubują się w zwiedzaniu dawnych zamków i warowni nie mogą pominąć również Ruin Zamku Tarnowskich. Znajdują się ona na Górze Św. Marcina, dzięki czemu górują nad całym miastem i stanowią niezwykły punkt widokowy na okolicę. Są to już jedynie tylko ruiny, jednak ich historia jest tak powalająca, że warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

 

Hotel Gal wyszło naprzeciw swoim gościom i przybywającym do Tarnowa turystom na swojej stronie internetowej, zostawiło listę punktów, które wręcz trzeba odwiedzić podczas wizyty właśnie w Tarnowie. Artykuł o atrakcjach turystycznych Tarnowa wartych zobaczenia, znajduje się pod następującym adresem: https://www.hotelgaltarnow.pl/aktualnosci/atrakcje-turystyczne-tarnowa – tego rodzaju poradnik na pewno pomoże w zagospodarowaniu czasu przeznaczonego na pobyt w “Perle Renesansu” i umożliwi pełne wykorzystanie możliwości, jakie oferuje to miasto.

Muzea w Tarnowie warte odwiedzenia

Tarnów to, oczywiście nie tylko budynki ale i muzea i wystawy. Wśród najciekawszych można wymienić Muzeum Okręgowe Tarnowa mieszczące się w Ratuszu oraz Muzeum Etnograficzne w zabytkowym dworku podmiejskim. Oba miejsca wyposażono w szereg ciekawych eksponatów  związanych zarówno z etnografią regionu jak i jego historią od początków istnienia miasta a nawet wiele lat wstecz. Osoby lubiące dłuższe spacery powinny wybrać się na wycieczkę Szlakiem Tarnowskich Żydów, który jest próbą upamiętnienia historycznej obecności tego ludu w dziejach miasta. Podążając tym szlakiem zwiedzimy bimę będącą pozostałością po najstarszej synagodze w mieście oraz trafimy na ul. Goldhammera z napisami reklamowymi w języku polskim oraz jidysz.

 

Pozostając w temacie spacerów, warto udać się na romantyczną wyprawę do parku krajobrazowego Sanguszków lub lasu miejskiego mieszczącego się na Górze Św. Marcina. Dobrym miejscem na romantyczny spacer we dwoje będą również Planty Kolejowe im. Jakubowskiego.

 


Article Tags:
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://ciekawostki-porady.blogspot.com/