Z jakiego materiału narty Kraków?

Aby wybrać porządne narty w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na to, z jakich materiałów są one wykonane. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą zapoznać się z konstrukcją nart i dowiedzieć jednocześnie na które modele warto postawić.

Co warto wiedzieć?

Poszczególni producenci oferują swoim klientom narty Kraków oparte na bardzo podobnych konstrukcjach i materiałach. Oryginalne narty jak powszechnie wiadomo są konstrukcją warstwową. Najważniejszą częścią jest rdzeń, który składa się z drewna otoczonego specjalnymi warstwami kompozytowymi.

Rdzeń określa wszystkie najważniejsze właściwości nart. Ma on wpływ nie tylko na wytrzymałość, ale również na sztywność, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. W chwili obecnej zdecydowana większość rdzeni produkowanych jest z drzew liściastych. Godne polecenia jest drewno bukowe, klonowe, świerkowe albo topola.

Drewno może pochwalić się bardzo dobrym tłumieniem drgań i co najważniejsze dobrze zachowuje swój pierwotny kształt. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dość niskim rezonansie. Drewno jest bardzo plastycznym materiałem, dlatego też bez żadnego większego problemu można pociąć go w pasy i laminować.

Jakie inne materiały łączą się z drewnem?

Olbrzymią zaletą drewna jest także to, że można go połączyć z wieloma innymi materiałami, dzięki czemu producenci są w stanie zaproponować naprawdę niepowtarzalne narty Kraków. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład carbon, który jest lekki, sprężysty, wytrzymały i co najważniejsze może pochwalić się dużą odpornością na ściskanie.

Wielu producentów przy produkcji nart Kraków sięga także po kevlar, który jest dość mocnym i lekkim materiałem. Kevlar dodatkowo może pochwalić się doskonałą sprężystością i niesamowitymi właściwościami tłumiącymi.

Osoby, które dysponują nieco większymi pieniędzmi mogą postawić na narty tytanowe, które są bardzo lekkie i mocne. Nie można zapominać także o aluminium Honeycomb, które niestety oferuje dość niski współczynnik tłumienia.

Ostrzenie i smarowanie nart?

Niestety nawet najlepsze jakościowo narty Kraków wykonane z wysokiej jakości materiałów, mogą po pewnym czasie wymagać ostrzenia i smarowania. Nowe narty są zawsze fabrycznie naostrzone, a ślizg jest odpowiednio nasmarowany.

Aby wydłużyć żywotność nart pamiętać należy o zabezpieczaniu ślizgów. W zadaniu tym pomóc może smar uniwersalny. Częstotliwość ostrzenia i smarowania zależy przede wszystkim od ilości pokonywanych tras.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju