Zalety skitouringu

Skitouring to wyjątkowa dyscyplina sportowa powstała w wyniku połączenia narciarstwa zjazdowego z turystyką wysokogórską. Jakie w ogóle zalety ma ten rodzaj sportu? Z jakiego powodu naprawdę warto go spróbować?

1) adrenalina, ale kontrolowana

Przede wszystkim warto trochę powiedzieć o samym skitouringu, czuli o narciarstwie wysokogórskim. Jest t dyscyplina podobna do freeridingu oraz to skiaplinizmu, jednak mimo wszystko znacznie jest od nich bezpieczniejsza, choć też posiada swoją nutkę adrenaliny. Czym bowiem charakteryzuje się takie narciarstwo wysokogórskie?

Otóż zasadniczo chodzi w nim o to, aby podejść pod górę, często przy pomocy nart i następnie z niej zjechać. Teoretycznie brzmi to bardzo harcorowo, jednak w rzeczywistości można tutaj korzystać po drodze z części szlaków pieszych , zjazdowych itp. Tymczasem freeriding zakłada zjazd po absolutnie dziewiczym terenie, zaś skiaplinizm dodatkowo posiada elementy wspinaczki wysokogórskiej.

2) kolejny etap jazdy na nartach

Następną zaletą takiego narciarstwa wysokogórskiego jest to, że stanowi ono niejako kolejny etap jazdy na nartach. W pewnym momencie bowiem dochodzimy często do tego, że zjazdy po stokach a nawet jeżdżenie po specjalnych , trudniejszych trasach narciarskich, już nas po prostu nudzi. Co więcej chcielibyśmy coś zmienić w swoim sprzęcie, ale nie ma to sensu, bo mamy wszystko, co najlepsze.

Wówczas warto właśnie pomyśleć o narciarstwie wysokogórskim. Oczywiście wcześniej trzeba jednak także spróbować swoich sił w samej turystyce wysokogórskiej i zakupić odpowiedni sprzęt do niej. Do tego dochodzi nowy sprzęt skitourowy, którym na nowo możemy się cieszyć. Wymagane są tutaj bowiem między innymi krótsze i szersze narty zaopatrzone w specjalne foki.

3) absolutnie piękne widoki

Na koniec warto dodać, że narciarstwo wysokogórskie zapewnia nam zdecydowanie niesamowite widoki. W końcu bowiem wdrapujemy się nartami na szczyty gór i zjeżdżamy z nich. Ponadto jest to doskonała przygoda, bowiem niektóre wycieczki i trasy skitourowe potrafią trwać w zasadzie nawet i kilka dni.

Jednocześnie jednak czujemy się bezpieczniej niż wykonując dyscypliny takie jak freeriding. Warto jeszcze dodać, że narciarstwo wysokogórskie ma to do siebie, że o wielu rzeczach sami decydujemy. Przykładowo jeśli czujemy się na siłach wybieramy trudniejszą trasę, jeśli zaś nie odpuszczamy i zjeżdżamy klasyczną trasą narciarską. Takie rzeczy są tutaj całkowicie dozwolone, dzięki czemu właśnie dyscyplina ta zdobywa rosnącą popularność.

Więcej informacji na: skitouring – skiturowebeskidy.pl.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/wplyw-miejsca-zamieszkania-na-koszt-ubezpieczenia-samochodu-co-warto-wiedziec/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/