Pielęgnacja włosów farbowanych

Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji. Szczególną grupę wśród nich stanowią włosy farbowane. Regularne nakładanie na pasma mocnej, zawierającej dużo składników chemicznych farby wiąże się z osłabieniem włosów, ich większą podatnością na uszkodzenia i matowienie. Jak należy dbać o farbowane włosy, aby zachwycały swoją kondycją? Sprawdź!

Regularna pielęgnacja to podstawa

Farbowane włosy potrzebują odpowiedniego nawilżenia oraz ochrony koloru. Optymalny efekt uzyskasz, kiedy do swojej codziennej pielęgnacji włączysz odżywienie pasm kosmetykami dedykowanymi włosom farbowanym. Warto „polubić się” z owianymi złą sławą silikonami, które w niektórych przypadkach mogą doskonale działać na włosy! Regularne aplikowanie na włosy odżywek z silikonami jest prostym, a zarazem skutecznym sposobem na przedłużenie trwałości koloru.

Kontakt włosów z wysoką temperaturą osłabia ich strukturę oraz negatywnie wpływa na intensywność koloru. Posiadaczki farbowanych pukli powinny więc ograniczyć ich stylizację do minimum. Jeśli wysuszenie, prostowanie lub kręcenie jest niezbędne, przed przystąpieniem do zabiegu należy spryskać włosy sprayem termoochronnym.

Odpowiednia farba

Ważnym czynnikiem wpływającym na kondycję farbowanych włosów jest rodzaj używanego do koloryzacji specyfiku. Popularne farby dostępne w drogeriach warto zamienić na profesjonalne kosmetyki używane przez fryzjerów. Tego typu specyfiki są bardziej skoncentrowane, zapewniają lepszy efekt oraz zawierają składniki pielęgnujące pasma. Wbrew pozorom profesjonalne farby do włosów wcale nie są drogie czy trudnodostępne. Znajdziesz je  w stacjonarnych albo internetowych hurtowniach fryzjerskich.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

hplicity.com ai-19.org efoxstory.com