Wymiana okien – jak powinna przebiegać?

Wymiana okien następuje wtedy, kiedy przeprowadzamy generalny remont domu lub też kiedy czujemy, że nasze okna straciły swoje parametry cieplne. Zanim kupimy okna należy spisać sobie wymagania, jakie stawiamy wobec stolarki okiennej, potrzebne nam wymiary oraz ewentualne materiały wykończeniowe, jakie bierzemy pod uwagę.

Wymiana okien – od czego zacząć? 

Po pierwsze okna należy zamówić. Nikt nie otrzyma okien “od ręki”. Dzisiaj kupujemy i dzisiaj będziemy je mieli w swoich domach – nie ma na to szans. Na poszczególne modele okien czeka się od czterech do ośmiu tygodni. Im bardziej niestandardowy wymiar, tym większa pewność, że ten okres się wydłuża. Dłużej będziemy czekać również na okna drewniane, jak również aluminiowe. Najkrócej czeka się na okna PCV, które cieszą się popularnością, ze względu na ich przyjazna cenę oraz wysokie parametry techniczne. Po ich otrzymaniu może nastąpić wymiana okien.

Zaczynamy pracę

Wymiana okien rozpoczyna się od zabezpieczenia otoczenia. W innym przypadku może nas czekać bardzo dużo sprzątania, ponieważ demontaż i montaż to ogrom prac, które do czystych nie należą. Jeżeli z kolei robimy generalny remont domu, to nie musimy się tak obawiać ewentualnego bałaganu, jaki na pewno powstanie po wymianie okien na nowe. Nawet, jeżeli wymiany stolarki okiennej dokonujemy sami, to musimy pamiętać, że poszczególne prace musimy wykonywać według tego, co zaleca sam producent okien. Każde okno jest inne i należy trzymać się tego co w opisie technicznym zamieszcza twórca danej stolarki okiennej. 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://ciekawostki-porady.blogspot.com/