Blizny – niechciana pamiątka po trądziku

Pozbycie się trądziku często jest długotrwałym, żmudnym procesem. Nierzadko zdarza się, że po wygranej walce ze spędzającymi sen z powiek problemami skórnymi na twarzy zostają nieestetyczne blizny. Jak pozbyć się niechcianej pamiątki w postaci bruzd pokrywających policzki, czoło i brodę? Sprawdź!

Nowoczesne metody na zwalczenie blizn potrądzikowych

W aptekach czy drogeriach znaleźć możemy kremy i sera, które, według producenta, mają wyrównywać koloryt skóry. Faktem jest, że wysokiej jakości kosmetyki mogą delikatnie zmniejszyć intensywność przebarwień, jednak z dużymi zmianami nie będą sobie w stanie poradzić. Pewnym sposobem na rozprawienie się z bliznami potrądzikowymi jest usunięcie ich w gabinecie medycyny estetycznej.

Skuteczną bronią w walce o idealnie gładką cerę jest sprzęt do medycyny estetycznej emitujący laser. Wiązka laserowa wnika w głąb tkanek, ogrzewając je, powodując tym samym mikrouszkodzenia. Na skutek przerwania skóry wokół blizny aktywują się naturalne procesy naprawcze. Skóra zaczyna samoistnie się regenerować i wygładzać, przez co znikają z jej powierzchni nieestetyczne zmiany. Aby kuracja przyniosła zadowalające efekty, należy wykonać ją w kilku seriach. Mimo tego, że rezultat zabiegów nie jest widoczny od razu po wyjściu z gabinetu, efekty są warte poświęconego czasu.

Czy to bezpieczne?

Medycyna estetyczna, w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, nie niesie ze sobą żadnego ryzyka powikłań. Zabiegi wykonywane przez lekarzy w gabinetach medycyny estetycznej nie wymagają stosowania narkozy i nie wiążą się z rekonwalescencją. Jedynym niepożądanym skutkiem mogą być lekkie zaczerwienienia czy delikatny obrzęk, które samoistnie zanikną.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/wplyw-miejsca-zamieszkania-na-koszt-ubezpieczenia-samochodu-co-warto-wiedziec/