Domy drewniane pod klucz – fakty i mity

Domy drewniane pod klucz otworzyły przed inwestorami szerokie spektrum możliwości. Otrzymanie niższego kredytu hipotecznego umożliwia wybudowanie domu szkieletowego, całorocznego. Warto zapoznać się z faktami i mitami odnoszącymi się do danej konstrukcji.

Domy drewniane pod klucz – fakty

Prawdą jest, że domy drewniane pod klucz są szybsze w budowie od domów murowanych. W kilkanaście tygodni przy sprawnej i solidnej ekipie budowlanej można mieć dom gotowy do zamieszkania. Całość prac będzie trwała jeszcze krócej, jeżeli zdecydujemy się na stan surowy otwarty. Kolejnym faktem jest to, że domy szkieletowe energooszczędne w przyszłości są bardzo łatwe w utrzymaniu. W porównaniu do domów murowanych koszta mogą spaść nawet o ok. 30%. Również prawdą jest to, że na początkowym etapie prac postawienie takiego domu wymaga większych nakładów finansowych ze względu na cenę płyty fundamentowo – grzewczej. 

Domy szkieletowe – mity

Mitem jest, że domy drewniane pod klucz nie są trwałymi konstrukcjami. Dzięki wspaniały metodom impregnacji drewna żywotność tego naturalnego, zdrowego, ekologicznego materiału budowlanego można bardzo mocno wydłużyć oraz ochronić przed ogniem. Kolejnym mitem jest to, że tego rodzaju domu mają złą izolację akustyczną. Jeżeli zachowane są odpowiednie standardy budowlane, to cały dom nie będzie dopuszczał do środka żadnych odgłosów z ulicy. Należy jednak wiedzieć, że domy drewniane piętrowe mogą mieć jednak faktycznie gorszą izolację akustyczną wewnątrz pomieszczeń. 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://ciekawostki-porady.blogspot.com/