Jakie zalety mają buty rowerowe spd?

W ostatnim czasie w sklepach rowerowych można znaleźć bardzo wiele modeli butów i pedałów spd, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Nowoczesne buty zatrzaskowe mogą znacząco zwiększyć nie tylko wydajność jazdy, ale również poprawić bezpieczeństwo.

Dla kogo?

Profesjonalne buty rowerowe spd są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla osób trenujących wyczynową jazdę na rowerze, ale również dla zwykłych rowerzystów, którzy dziennie pokonują trasy powyżej 100 km. Po buty tego typu powinny sięgnąć także te osoby, które ze swojego roweru chcą wycisnąć 100%.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby w tych butach jeździć do pracy albo szkoły. W takiej sytuacji niezbędne będą oczywiście drugie buty na zmianę. W dzisiejszych czasach najbardziej funkcjonalne są pedały Dual Choice i to właśnie za nimi warto się rozejrzeć. Wysokiej jakości obuwie rowerowe spd można kupić już od 400 zł.

Jak to działa?

Mechanizm działania butów zatrzaskowych jest bardzo prosty. W dużym skrócie mówiąc pedały zatrzaskowe skonstruowane zostały w taki sposób, aby umożliwić szybkie wpięcie butów. Dzięki takiemu mechanizmowi cała energia wytwarzana przez rowerzystę podczas pedałowania jest w 100% przenoszona na napęd roweru.

Zasady działania butów rowerowych spd do złudzenia przypominają systemy stosowane w popularnych nartach. Mechanizm opiera się przede wszystkim na specjalnych blokach spd, które zamocowane są oczywiście w podeszwie. Aby szybko wypiąć but wystarczy jedynie obrócić stopę i blokada zostanie automatycznie zwolniona. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając buty rowerowe spd w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na luz roboczy. W dużej mierze to właśnie on oznacza zakres ruchu obuwia w płaszczyźnie roboczej. Dla początkujących rowerzystów najlepszym rozwiązaniem będą modele z luzem około 10%. Pamiętać należy także i o tym, że modele poszczególnych producentów mogą nieco różnić się między sobą, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość, to warto przetestować każdy rodzaj obuwia.

Dzięki profesjonalnym butom rowerowych spd można zaoszczędzić wiele cennej energii, dlatego też można znacząco poprawić swoje wyniki na trasie. Pamiętać należy jedynie o tym, że do popularnych butów zatrzaskowych trzeba niestety się przyzwyczaić. Dopiero po kilkunastu przejechanych kilometrach będzie można w 100% docenić ich olbrzymi potencjał. Na pierwszych kilometrach można do nich nieco się zniechęcić, ale jest to naprawdę godna uwagi inwestycja.


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

nahp.com https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ e-scale.org