Okna drewniane czy plastikowe – o czym należy pamiętać?

Jaką stolarkę okienną wybrać – okna drewniane czy plastikowe? Budowa nowego domu to wielka radość, ale także wyzwanie. Każdy inwestor będzie musiał podjąć wiele ważnych decyzji podczas wznoszenia domu.

Drewniane domy

Jeżeli stawiamy typowy dom drewniany to odpowiedź na pytanie odnośnie tego, czy okna drewniane czy plastikowe, jest jednoznaczna. Zdecydowanie drewno. Tak, można by się pokusić o plastik, ale na drewno należy postawić chociażby z tego względu, że jest to naturalny materiał, który nie tylko jest ładniejszy, ale piękniej będzie harmonizował się się elewacją budynku. Do tego naturalne materiały są korzystniejsze dla naszego zdrowia. Lepiej zrezygnować z tańszych podróbek na korzyść prawdziwego, naturalnego drewna w oknach.

Okna drewniane czy plastikowe – czas na PCV

Skoro drewno do domu drewnianego, to kiedy zdecydować się na PCV? Wtedy, kiedy ktoś chciałby zainwestować w tańsze okna, ponieważ drewno ma dla niego zbyt wygórowaną cenę. Stolarka plastikowa ma szacunkowo o 30% niższą cenę, dlatego również można na nią spojrzeć, jeżeli kogoś ograniczają koszta. Są to również dobrej jakości okna do miejsc, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością wilgoci. PCV pod tym względem spisuje się idealnie. Okna plastikowe to również doskonała propozycja dla osób, które nie chcą wykonywać systematycznej konserwacji okien. Na rynku można spotkać takie okna PCV, które mogą być białe lub okleinowane folią kolorową i drewnopodobną. Bez problemu zakupimy tego rodzaju okna do nowo stawianych budynków.

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Dom i Wnętrze

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju