Strona www – ogólnodostępna wizytówka firmy

Prowadzenie swojej firmy w dzisiejszych realiach wymaga od przedsiębiorcy promowania swoich usług czy produktów. Prostym i stosunkowo tanim sposobem na zaprezentowanie swojej firmy szerokiemu gronu odbiorców jest prowadzenie strony internetowej i profili w mediach społecznościowych. O czym należy pamiętać podczas projektowania i uruchamiania firmowej strony www? Sprawdź nasze rady!

Funkcjonalność przede wszystkim

Czym powinna charakteryzować się dobra strona internetowa? Przede wszystkim funkcjonalnością. Zadbaj o to, aby layout był czytelny, żeby użytkownik mógł w prosty, intuicyjny sposób poruszać się po stronie. Zastanów się, jakie informacje są szczególnie ważne dla potencjalnego klienta. Nie bez znaczenia są użyte kolory, grafika i czcionki. Wszystkie te elementy powinny tworzyć spójną całość odpowiadającą identyfikacji wizualnej marki. Strona będzie widoczna wysoko w pozycjach wyszukiwania, jeśli zbudujesz ją,  a następnie uzupełnisz treścią zgodnie z zasadami SEO.

Hosting stron www – wybierz mądrze!

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość funkcjonowania strony  i bezpieczeństwo danych jest hosting, czyli usługa polegająca na korzystaniu z zasobów danego serwera. To właśnie hosting stron www umożliwia stronie niezakłóconą pracę przez 24 godziny na dobę. Podpisując usługę z hostingodawcą, zwróć uwagę na proponowane warunki. Do najważniejszych parametrów zaliczyć możemy transfer, limit powierzchni dyskowej, stan techniczny serwera, uptime (czyli procentowy czas bezawaryjnego działania), szybkość łącza, częstotliwość wykonywania kopii zapasowych oraz oferowane systemy bezpieczeństwa. Ważne jest, aby firma hostingowa zapewniała wsparcie techniczne. Umowy podpisywane są zazwyczaj na rok.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju