Czy do rozprawy rozwodowej możemy się przygotować?

Coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód – z danych statystycznych wynika, że obecnie zdecydowana większość rozwodów ma miejsce z powodu różnic nie do pogodzenia. Zazwyczaj są to różnice światopoglądowe, ale mogą one też dotyczyć kwestii posiadania potomstwa. Sprawy rozwodowe są jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach. Czy do sprawy rozwodowej możemy się jakkolwiek przygotować?

Stan faktyczny małżeństwa a czas trwania rozwodu

Przygotowanie do rozwodu to przede wszystkim kwestie formalne. Jeśli małżonkowie są zgodni co do tego, że chcą szybkiego rozwodu, powinni oni dogadać jak najwięcej kwestii między sobą. Pomocny może okazać się mediator! Kiedy małżeństwo nie doczekało się dzieci oraz nie ma dużego majątku do podziału lub też kiedy istniała rozdzielność majątkowa – sąd ma ułatwione zadanie. Znacznie trudniej jest, kiedy małżonkowie posiadają dzieci oraz wspólny majątek – sąd może wyznaczyć mediatora, aby małżonkowie samodzielnie doszli do porozumienia co do kwestii jego podziału oraz podziału opieki nad dzieckiem. W wielu przypadkach to jednak nie pomaga, a batalie sądowe o dzieci czy majątek trwają miesiącami, co odbija się na dobru dzieci.

Znajdź doświadczonego adwokata

W skomplikowanych przypadkach rozwodów pomoc adwokata może okazać się niezbędna – przeczytamy o tym na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje. Doświadczony adwokat ma za zadanie dokładnie zapoznać się z naszą sytuacją i ocenić nasze szanse w sądzie. Niezwykle istotne jest to, że adwokat wspierał swojego klienta – sprawa rozwodowa budzi wiele negatywnych emocji, które mogą wpłynąć na rozstrzygnięcie sprawy. Zadaniem adwokata jest reprezentowanie nas w sądzie, dbanie o nasze dobre imię i chronienie nas przed podejmowaniem pochopnych kroków.

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/