Flash loan – szybkie pożyczki w wirtualnym świecie

O pożyczkach, jakie pochodzą z różnych instytucji pozabankowych, wie już zdecydowana większość osób. Czy opłaca się z nich skorzystać, czy też nie – wszystko pozostaje już tak kwestią indywidualną do rozwiązania. Ostatnio jednak pojawiła się nowa forma pożyczek. Mowa tutaj dokładnie o flash loans crypto.

Pożyczki flash – co to jest?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę są flash loan. Otóż jest to ta forma pożyczek, jaka proponowana jest przez m.in. protokoły DeFi niektórym inwestorom. Ich cechą główną jest to, że są one niezabezpieczone. Co jednak nie oznacza, że nie trzeba ich spłacać. Wręcz jest to oczekiwane. Tradycyjna forma pożyczek i flash loans mają ze sobą wiele wspólnego, ale też jest kilka istotnych różnic, jakie trzeba wymienić, aby zdać sobie sprawę ze znaczenia takich faktów.

Założenia flash loans

Do głównych założeń należy zaliczyć:

  • smart contracts – inteligentne kontrakty dopilnowują, aby wszystkie założenia pożyczki zostały spełnione w przewidzianym czasie. W tym przypadku mowa tutaj o terminie spłacie. Jeżeli nie zostanie on zachowany, smart contracts cofnie wszystko. Do takiego momentu, jakby pożyczka flash w ogóle nie miała miejsca.
  • błyskawiczny czas – znaczenie słowa flash chyba znane jest wszystkim. Tego rodzaju pożyczki są naprawdę błyskawiczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, gdzie na odpowiedź z banku czeka się niekiedy kilka dni, miesięcy, czy nawet lat. Tutaj nie ma takich sytuacji, a wszystkie założenia muszą zostać dopełnione dosłownie w ciągu kilku sekund. Wszystko musi zostać zakończone w tak krótkim czasie, aby cała transakcja mogła zostać finalnie zamknięta.
  • niezabezpieczona pożycka – wielu pożyczkobiorców na pewno ucieszy się na ten fakt, że nie będą potrzebowali żadnego zabezpieczenia, jakie na ogół jest wymagane przy tradycyjnych pożyczkach. Nie należy jednak zbyt pochopnie się cieszyć, ponieważ pożyczkodawca musi być pewny tego, że jego pieniądze do niego kiedyś powrócą. W praktyce oznacza to tyle, że pożyczkobiorca musi od razu zwrócić całą pożyczoną kwotę. 

Ten ostatni podpunkt wydawać się może nieco skomplikowany, ale wbrew wszystkim obawom nie brakuje chętnych inwestorów na to, aby z takich pożyczek flash skorzystać. Warto poprosić o wsparcie w tym temacie, jeżeli nie wszystkie informacje zostały zrozumiane. Może go udzielić m.in. firma 10Clouds, która zna się nie tylko na flash pożyczkach, ale także innych tematach odnoszących się do blockchaina. 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Ciekawe

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

ai-19.org lbladdersymptoms.org xanderncsenate.com