Poznaj sposób na przebarwienia, który szybko rozjaśni Twoją skórę

Czasami wystarczy chwila na słońcu, by na skórze twarzy powstała nieestetyczna plamka. Promieniowanie UV, zmiany hormonalne, niektóre leki mogą przyczynić się do nadmiernej pigmentacji skóry. W wielu przypadkach trudno jest tego uniknąć. Na szczęście istnieją skuteczne metody likwidacji plam posłonecznych. Zabiegiem polecanym przez ekspertów jest laserowe usuwanie przebarwień.

Słońce i inne przyczyny przebarwień skórnych

Przebarwienia powstają na skutek gromadzenia się nadmiernej ilości melaniny w miejscach na skórze wystawionych na nadmierne działanie promieniowania UV. Melanina to barwnik, który odpowiada za kolor skóry. Osoby o jasnej karnacji mają jej mniej, a osoby o ciemnej skórze wytwarzają więcej tego barwnika. Przebarwienia to plamki o ciemniejszym zabarwieniu niż otaczająca je zdrowa cera. Najczęściej pojawiają się w miejscach najbardziej odsłoniętych na promieniowanie słoneczne.

Przebarwienia skórne spowodowane są nadprodukcją lub nierównomiernym rozmieszczeniem melaniny w skórze. Sprzyjają temu następujące czynniki:

  • ekspozycja skóry na słońce,
  • ukończenie 30. roku życia,
  • zaburzenia hormonalne w organizmie,
  • stosowanie niektórych leków,
  • stany zapalne skóry, np. w przebiegu trądziku,
  • predyspozycje genetyczne.

Masz przebarwienia? Wybierz się do kliniki medycyny estetycznej

Chociaż w Internecie nie brakuje domowych sposobów na przebarwienia, to leczenie tego rodzaju zmian skórnych warto powierzyć specjalistom. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj. Podczas konsultacji dermatologicznej specjalista dokładnie zbada Twoją skórę i oceni wygląd przebarwień, dzięki czemu będzie mógł dobrać odpowiednią metodę leczenia. Powierzchniowe plamy posłoneczne można usunąć przy pomocy peelingów chemicznych. Usuwanie zaawansowanych przebarwień skórnych to zadanie dla lasera. Zabieg wykonywany jest przez lekarza po wykluczeniu przeciwwskazań u Pacjenta.

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień?

Skuteczną metodą usuwania przebarwień jest laseroterapia. Można skorzystać z niej w dobrych klinikach medycyny estetycznej, np. w Klinice Miracki w Katowicach. Eksperci korzystają z różnych rodzajów laserów. Do usuwania przebarwień służą technologie: pikosekundowa, frakcyjna oraz tulowa. Lekarz dobiera laser w zależności od zaawansowania zmian skórnych. Zaletą tej metody jest duża precyzja i bezkrwawy przebieg, co zmniejsza ryzyko skutków ubocznych.

Działanie lasera skupia się na naskórku i górnej powierzchni skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie znajduje się problem przebarwień. Światło emitowane przez urządzenie rozbija nadmiar melaniny na niewielkie cząsteczki, które organizm jest w stanie usunąć samodzielnie w procesie naturalnego oczyszczania. Mikrouszkodzenia wywoływane przez laser stymulują skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych, dzięki czemu przebarwienia znikają, a skóra odzyskuje zdrowy koloryt.

Koncentracja impulsów tylko tam, gdzie jest nagromadzony barwnik, sprawia, że lasery działają bezpośrednio na zmianę pigmentacyjną. Wiązka światła nie powoduje większych uszkodzeń na sąsiadujących obszarach skóry. Efekty redukcji przebarwień widoczne są już po kilku dniach. Dla uzyskania optymalnych efektów wystarczą 1-3 zabiegi.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://ciekawostki-porady.blogspot.com/