Ubezpieczenie samochodu – co wpływa na jego cenę?

Zakup nowego samochodu wiąże się z koniecznością wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Wysokość składki, jaką przyjdzie nam zapłacić po wizycie w biurze ubezpieczyciela, zależy od kilku czynników. Jakich? Sprawdź!

Młodzi płacą więcej

Właśnie kupiłeś swój pierwszy w życiu samochód? Niedawno zdałeś egzamin dający Ci prawo do poruszania się autem? W takim razie musisz przygotować się na to, że Twoja składka będzie stosunkowo wysoka. Doświadczeni kierowcy mogą liczyć na dodatkowe zniżki (za staż i bezszkodową jazdę), co znacząco obniża koszty zakupu polisy.

Rodzaj samochodu

Dla ubezpieczyciela nie bez znaczenia jest rodzaj samochodu. Podczas wizyty w biurze pracownik z pewnością zapyta Cię o model auta, rok jego produkcji, przebieg oraz pojemność i rodzaj silnika. Na podstawie tych parametrów ubezpieczyciel może określić wypadkowość danego pojazdu oraz oszacować koszty jego ewentualnych napraw.

Rodzaj ubezpieczenia

Każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest prawnie do wykupienia ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej). Dodatkowym zabezpieczeniem, na jakie decydują się przeważnie właściciele nowych, kosztownych samochodów oraz osoby spędzające za kółkiem znaczną część swojego czasu, jest Autocasco – polisa  chroniąca pojazd przed kradzieżą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.

Kupuj mądrze

Wydawać by się mogło, że ubezpieczenie pojazdu jest banalnie prostym zadaniem. Warto mieć jednak świadomość, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie ustala ceny swoich usług, mimo tego, że zakres działania polisy OC jest identyczny w każdym przypadku. Aby mieć pewność, że dokonałeś dobrego wyboru i składka nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu, warto skorzystać z porównywarek dostępnych w sieci (na przykład na stronie punkta.pl). Aby przekonać się, jaka oferta będzie najkorzystniejsza, wystarczy wypełnić formularz. Polisę możesz kupić bezpośrednio przez Internet.


Article Tags:
·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://ciekawostki-porady.blogspot.com/