Wypowiedzenie OC po złomowaniu samochodu – jak odzyskać pieniądze?

Złomowanie jest naturalna koleją rzeczy dla każdego pojazdu mechanicznego – złomowanie może być spowodowane zarówno wiekiem pojazdu, jak i jego stanem technicznym czy też stanem po wypadku samochodowym. Czy możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu samochodu? Czy odzyskamy pieniądze z polisy po złomowaniu?

Jak złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu?

Proces złomowania nie jest skomplikowany – okazuje się, że wystarczą odpowiednie dokumenty, aby temat ten załatwić w jeden dzień. Niezbędne okażą się: dowód osobistym dowód rejestracyjny samochodu, tablice rejestracyjne, karta pojazdu. Jeśli nie posiadamy któregokolwiek z tych dokumentów, konieczne będzie udanie się do wydziału komunikacji w celu uzyskania brakujących dokumentów. Posiadając wszelkie niezbędne druki stawiamy się z nimi w stacji demontażu (legalnej i certyfikowanej!), która na samym początku wystawi dokument przyjęcia pojazdu do kasacji. Kolejno anulowany zostanie dowód rejestracyjny, tablice i kartę pojazdu (jeśli taką posiadamy). Po złomowaniu. Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu samochodu da nam możliwość odzyskania pieniędzy?

Wypowiedzenie OC po złomowaniu – krok po kroku

Sytuacje, w których możliwe jest wypowiedzenie OC, szczegółowo określa ustawa. Złomowanie jest jedną z takich sytuacji! Aby odzyskać pieniądze konieczne będzie przedstawienie u ubezpieczyciela dokumentu wyrejestrowania samochodu oraz potwierdzenia jego zezłomowania przez legalną stację demontażu. O tym, jaki zwrot z polisy dostaniemy, decyduje sam ubezpieczyciel. Ważność polisy ustaje z dniem wyrejestrowania samochodu. Kwota zostanie więc ustalona proporcjonalnie do ilości dni, które zostały do zakończenia polisy. Jeśli nasza polisa płacona była w ratach, może okazać się, że nie należy nam się zwrot za nieopłacone składki.

 

 

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Motoryzacja

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju